apple id مشاوره خانواده - زندگی سرکش را رام کن
apple id مشاوره خانواده - زندگی سرکش را رام کن
 
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

 
 
نویسنده : محمد کارگر
تاریخ : جمعه 18 تیر 1395
نظرات
تنها با رعایت برخی تكنیك های روان شناختی می توانید با تشویق ها و نگرانی ها خداحافظی كنید و آرامش و نشاط را به زندگی خود دعوت كنید.

گام اول:
به همه چیز روی خوش نشان دهید

بهترین راه برای تجربه یك زندگی كامل این است كه موانع كمتری بر سر راه خود داشته باشید. هیچ تجربه ای را كه عاقلانه می دانید و به آن علاقمند هستید كنار نگذارید و به تمام ایده ها، تجارب و افكار بالقوه روی خوش نشان دهید. چسبیدن به یك تفكر و طرز زندگی چیزی جز انرژی منفی گرفتن در پی نخواهد داشت. به جای اینكه از طرز زندگی خود دفاع كنید، به خود این فرصت را بدهید كه نوع دیگری از زندگی را نیز تجربه كنید. از ایده هایی به غیر از ایده خود استقبال كنید. هیچ معلوم نیست شاید این ایده خیلی بهتر باشد. خود را محدود نكنید و كاملاً آزاد باشید.


گام دوم:
استعدادهای خود را هدر ندهید

فكر می كنید در یك زمینه استعداد دارید؟ مهم نیست این استعداد در چه كار یا هنری است فقط آن را شكوفا كنید. هیچ چیزی بیشتر از این روح شما را آزرده و فلج نمی كند كه ببینید استعدادتان هدر می رود و از آن استفاده نمی كنید. برای اینكه احساس موفقیت كنید باید استعدادهای خود را در جایی مورد استفاده قرار دهید. اینكه انسان احساس كند هدفی در زندگی دارد و در یك زمینه موفق است خیلی اهمیت دارد. این كار هر كاری می تواند باشد فقط كافیست انجام آن لبخند به لب تان بیاورد و دیگران را شاد كند. نگذارید بعدها پشیمان شوید. بلند شوید و از همین الان استعدادتان را بشناسید. شروع كنید حتی اگر این شروع خیلی كوچك و حقیر باشد مهم نیست. مهم این است كه كاری انجام دهید تا موجودیت تان را اثبات كنید.


گام سوم: 
سكوت غوغا می كند
دنیا به سرت می گذرد. انگار حتی لحظه ای برای بودن نیست. همه چیز در حال تغییر است. عجیب نیست كه افكار ما این طور مغشوش و در هم از ذهن مان می گذرند. بعضی از ما حتی به خاطر این افكار مزاحم نمی توانیم راحت بخوابیم درست به همین دلیل است كه برای رسیدن به یك زندگی آرام باید لحظاتی را در سكوت سپری كنیم. این هدیه را به خودتان بدهید. افكار مزاحم را از ذهن تان دور كنید.


گام چهارم:
پیشینه ذهنی نداشته باشید 

همه ما میل داریم برای خود پیشینه ذهنی بسازیم و در كارها نتیجه را پیش بینی كنیم اما آیا این درست است كه بگوییم چون در گذشته چند بار شكست خورده اید پس در آینده هم شكست خواهید خورد؟ اگر در گذشته اتفاقی باعث شكست و یاس شما شده است دلیل بر آن نمی شود كه آینده پر باری نخواهید داشت. بنابراین پیشینه ذهنی را كنار بگذارید و فقط از شكست ها درس بگیرید تا راه پیروزی هایتان هموارتر شود.


گام پنجم: 
خود را برنده بدانید

تا به حال فهرمانان ورزشی در حال تمرین را دیده اید؟ طوری تمرین می كنند كه انگار الان در حال انجام مسابقه فینال هستند و حتی خود را بر فراز سكوی مدال هم می بینند. دلیل این كار این است كه بدین ترتیب برنده شدن و رسیدن به هدف ملموس تر و واضح تر می شود. این هدف باید آنچنان واقعی به نظر برسد كه دیگر غیرقابل انكار باشد. در انجام هر كاری طوری رفتار كنید كه گویی آن را به انجام رسانده اید.


گام ششم: 
كینه و خشم را دور بریزید
هیچ چیزی در دنیا وجود ندارد كه ارزش خشم و كینه را داشته باشد. این زندگی شماست. چرا باید اجازه بدهید چنین احساسی آن را ویران كند؟ نباید اجازه بدهید كه هیچ احساس تضعیف كننده ای به وجود شما راه یابد. یاد بگیرید كه خود را از این تمایلات بیمار گونه و خصمانه رها كنید. اگر اجازه ورود به این احساسات را بدهید، خیلی زود قدرت می گیرند و به سرعت وجودتان را كاملاً نابود می كنند. در عوض احساسات مثبت و خلاقانه را انتخاب كنید و خواهید دید كه چطور زندگی شما را به موفقیت خواهند رساند.


گام هفتم:
از افكار تضعیف كننده دوری كنید

كینه و خشم معمولاً احساساتی هستند كه ریشه بیرونی دارند ولی شما باید احساسات درونی ای كه مانع رشد شخصیت شما می شوند را نیز از خود دور كنید. هرگز به خود اجازه ندهید كه احساس ضعیف بودن، كند ذهن بودن، زشت بودن و نالایق بودن بر شما احاطه پیدا كند. نباید این احساسات باعث شوند كه فكر كنید نمی توانید به آنچه می خواهید برسید. شناخت یك ضعف و سعی در رفع آن با باور یك ضعف و برطرف نشدنی دانستن آن فرق دارد. حالت اول، یك حس مثبت و حالت دوم به شدت منفی است. به افكاری كه این احساس را به شما می دهند كه خود را كمتر از آنچه واقعاً هستید، بدانید اجازه جولان ندهید.مرتبط با: مسائل فردی ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
   
تک اسکین - قالب و ابزار وبلاگ
google35ea4f150bf119aa.html
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات