apple id مشاوره خانواده - عاشق خودتان باشید
apple id مشاوره خانواده - عاشق خودتان باشید
 
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

 
 
نویسنده : محمد کارگر
تاریخ : شنبه 19 تیر 1395
نظرات
درست است كه خیلی از ما مرتكب خطاهایی می شویم و معایبی نیز داریم، اما باید خود را در آغوش گرفته و یاد بگیریم چگونه به خودمان عشق بورزیم. عشق به خویشتن با عزت نفس مرتبط است. اگر عزت نفس شخصی پایین باشد، نمی تواند به قدر كافی خودش را دوست بدارد. برای افرادی كه از اعتماد به نفس برخوردار نباشند، عشق ورزیدن به خود دشوار می شود چون تصویر برجسته ای از خود ندارند، اما همین كه شروع به دوست داشتن خود كنند، عزت نفس هم در آنان رشد می كند و اعتماد به نفس بیشتری در آنها شكل می گیرد.

اگر می خواهید و مصمم هستید خود را دوست بدارید، باید ابتدا هوشیارانه تصمیم بگیرید. این تصمیم برای برخورداری از یك زندگی شاد و كامیاب لازم است و آنچه در اینجا مطرح میکنم شما را در دست یافتن به این امر حیاتی یاری می كند:


خود را درك كنید
اگر می خواهید شخصیت خود را رشد دهید، لازم است ابتدا خود را درك كنید و بفهمید چه چیزی موجب شكوفایی شما می شود. ممكن است شما از نظر خودتان نواقص زیادی داشته باشید، كه در این صورت لازم است آنها را بپذیرید و رو به جلو حركت كنید و بپذیرید هیچ انسانی بی نقص نیست، حتی كسی كه او را به عنوان كامل ترین انسان می شناسید و الگوی خود قرار داده اید هم عیوبی دارد. مقابل آینه بایستید، تصویر خود را در آیینه تحسین كنید. چون شما قهرمان داستان زندگی تان هستید و زندگی شما حول محور خودتان می چرخد.


از خود انتقاد نكنید
اگر گاهی به خاطر مسائل كوچك، به خود سركوفت می زنید، لازم است قدری تامل كنید و از انتقاد نسبت به خودتان دست بردارید. این خیلی مهم است كه به جای متمركز شدن روی نكات منفی، به نكات مثبت خود بنگرید.


مثبت نگر و مهربان باشید
وقتی مثبت می اندیشید، نسبت به خود مهربان تر می شوید و عشق به خویش در شما جان می گیرد. به این ترتیب عزت نفس و اعتماد به نفس شما بالا می رود. باید در مقابل دیگران هم مهربان باشید. حس بیزاری و نفرت در قبال دیگران موجب می شود به آدم تلخی بدل شوید و كمتر به خودتان عشق بورزید. دیگران را دوست بدارید و در صدد باشید به آنها كمك كنید. این امر موجب می شود حس بهتری نسبت به خود پیدا كنید و در ضمن دیگران را راحت تر دوست بدارید.


تلاش های خود را بستایید
ممكن است در كاری موفق نشده باشید، اما دست كم تمام تلاش خود را كرده اید و چنانچه به هر دلیلی موفق نشده اید، اندوه و دلزدگی را به خود راه ندهید تلاش كردن، موهبت بزرگی است. احتمال دارد همیشه ان چیزی كه آرزویش را داشته اید، به دست نیاید، اما از ارزش سعی و كوششی كه كرده اید، چیزی كم نمی شود.


نگران نباشید
نگرانی ها بزرگترین ناراحتی و سرخوردگی های زندگی است. خیلی از آدم ها هرگز تلاش نمی كنند چون نگران شكست های احتمالی هستند. توصیه شده نگرانی ها را از خود دور كنید. نگرانی ها، مجال پیشرفت را از شما می گیرد و اگر می خواهید طعم موفقیت را بچشید، باید با نگرانی ها و دلواپسی ها خداحافظی كنید.


خود را ببخشید
همه ما گاهی مرتكب خطا می شویم. اگر همچنان در قید و بند اشتباهات گذشته هستید و حس بدی نسبت به خود دارید، اشتباه بزرگتری را مرتكب می شوید. بهتر است یاد بگیرید كه خود را ببخشید. تا وقتی خودتان را عفو نكنید، از پوسته گذشته خود خارج نمی شوید و به موفقیت و كامیابی نمی رسید. خود را باور داشته باشید و این را بدانید كه آنچه در گذشته قبلاً انجام داده اید، ارادی و عمدی نبوده، همچنین باید خود را متقاعد كیند كه از اشتباهات درس خواهید گرفت و آنها را دوباره تكرار نخواهید كرد.


از معنویات غافل نشوید
اعتقاد به نیروی برتر الهی، به زندگی شما امید می دهد. این باور كه خدا ناظر و پشتیبان تمام بندگان است، موجب از بین رفتن نگرانی های ما می شود. معنویات، تلخی و بدبینی را از ما دور می كند. اگر استرس و فشار زیادی دارید، در جایی خلوت و آرام بنشینید و به این بیندیشید كه دنیا چقدر بزرگ است و ما انسان ها با اهمیت ترین ساكنین آن هستیم.


سپاسگزار باشید
در قبال آنچه در زندگی دارید، سپاسگزار باشید. تمام انسان ها غذای كافی ندارند، تمام انسان ها به كامپیوتر و اینترنت دسترسی ندارند، همه انسان ها دارای شغل و درآمد كافی نیستند و... حتی همه خانواده ای خوب و مهربان ندارند. فقط كافی است به داشته های خود فكر كنید. به این ترتیب از چیزهای هر چند كوچكی كه دارید، سپاسگزار می شوید و قدر آنها را می دانید و حس می كنید كه از لحاظ جسمی و روحی در موقعیت خوبی قرار دارید. به این فكر كنید كه خیلی ها حسرت داشته های شما را می خورند؛ همین امر، به شما احساس سعادتمندی و ارزشمندی می دهد.


مرتبط با: مسائل فردی ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
   
تک اسکین - قالب و ابزار وبلاگ
google35ea4f150bf119aa.html
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic